Müzik Şarkı Dinle. Son Çıkan Albümler. Ünlülerin Hayat Hikayeleri. Online Radyo Tv Kanalları.

Duman


Aman
Senden Daha Güzel Elleri EllerimeRüyanda görsen inanma


Herşeyi Yak DUMAN  CD VE ALBÜMLERİ:
1-DUMAN BU AKŞAM.
2-DUMAN KÖPRÜALTI.
3-DUMAN HER ŞEYİ YAK.
4-DUMAN SENİ KENDİME SAKLADIM.
5-DUMAN OJE.
6-DUMAN HAYATI YAŞA.
7-DUMAN BELKİ ALIŞMAN LAZIM.
8-DUMAN BEBEK
9-DUMAN AMAN,, AMAN.
10-DUMAN AH.
11-DUMAN YANIBAŞIMDAN.
12-DUMAN EN GÜZEL GÜNÜM GECEM.
13-DUMAN İSTANBUL.
14-DUMAN ÇİLE BÜLBÜLÜM.
DUMAN KİMDİR (DUMAN'IN HAKKINDA):
Doksanlı yılların başlarında müzik yaşantilarına başlayan grup elemanlarından Kaan Tangöze  ögrenim görmek amacı ile gittiği Seattle'da müzik yaşamına devam etti ve oradayken Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalarını hazırladı. Türkiye'de bulunan grubu Mad Madame ile Saettle ve Los Angeles'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldi. Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil'i  ve Ari Barokas ile beraber çaldıklari Mad Madame grubuna dahil ederek Duman isminde şimdiki gruplarini kurdular.
Böylece Duman "Eski Köprünün Altında" isimli albümleri ile büyük bir dinleyici kitlesinede ulaşmayı başardı. Çoğunlukla davulcu sorunu yaşayan grup bir çok isimle beraber çalıştı ama çoğunlukla albüm ve konserlerinde Türkiye'nin en basarili isimlerinden Alen Konakoğlu eşlik etti. Özellikle "Belki Alışman Lazım" isimli albümden sonra stüdyo ve konser çalışmaların Alen Konakoğlu DUMAN grubunun 4. ismi oldu.
Duman hayranlari büyük bir sabırsızlıkla beklediği, ve grubun tam bir titizlikle hazırladıkları "Belki Alışman Lazım" isimli albüm, "Eski Köprünün Altında" isimli ilk albüme göre biraz daha melankolik bir albüm. İlk albümde bulunan daha eğlenceli parçalar yerini tamamen daha hüzünlü ifadeler ve Kaan'ın sesiyle bütünleşti. Aşk, umutsuzluk ve hüzün temasi disinda "Masal" isimli parçada Adnan Menderes ve Deniz Gezmiş'in asılmalarına eleştirili bir yaklaşimda bulunmuş.
Sezen Aksu'nun daha önce seslendirdiği "Her Şeyi Yak" isimli parça ise Kaan'ın yorumu ile birkez daha alışılmış bir Duman tadı verdi ve çıkış parçası oldu. Umarız bir sonraki albümlerini daha kısa zaman içerisinde çıkararak hayranlarını yeni bir albümle sevindirebilirler.
En Güzel Günüm Gecem 1999-2006 - Duman
Aralık ayının ilk yarısında yayınlanacak olan “En Güzel Günüm Gecem 1999-2006” albümü, Türk rock müziğinin en sevilen gruplarından Duman’ın geçmiş yıllarda satış listelerinde bir numaraya çıkan albümlerinden alınan, birbirinden güzel 15 şarkıdan oluşuyor.
En Güzel Günüm Gecem 1999-2006” albümü Duman’ın en sevilen şarkılarından biri olan “Bu Akşam” ile açılıyor. Grubun yayınlanan ilk şarkısı “Köprüaltı” ve en büyük hit şarkıları, sözleri Sezen Aksu’ya ait “Her Şeyi Yak” ile devam eden albümde; Duman adının geniş kitlelerce duyulmasını sağlayan, 2002 tarihli “Belki Alışman Lazım”dan albüme ismini veren parçanın yanısıra “Oje” ve “Ah” da yer alıyor.
Grubun 2005 tarihli son stüdyo albümü “Seni Kendime Sakladım”dan albümle aynı adı taşıyan parçayla birlikte, “Yanıbaşımdan”, “En Güzel Günüm Gecem” ve “Aman Aman” da bu toplama albümde bulunuyor. Ünlü yönetmen Fatih Akın’ın ödüllü filmi “İstanbul Hatırası”nda yer verdiği “İstanbul” ile Duman konserlerinin vazgeçilmez şarkıları “Olmadı Yar” ve “Çile Bülbülüm” bu güzel albümü tamamlıyor.
Nr1 Müzik, “En Güzel Günüm Gecem 1999-2006” albümü ile günümüzün en iyi rock gruplarından olan Duman’ın en sevilen şarkılarını tek bir albümde bir araya getirerek Duman hayranlarının ve tüm müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Albümün özel baskısı ikili set halinde ayrıca yayınlanacak. Özel baskıda 15 şarkılık Cd ve ek olarak, grubun bugüne kadar yayınlanmış 12 video klibinden oluşan Dvd de bulunuyor...
MP3 MÜZİK ŞARKI TÜRKÜ DİNLE. SEVİLEN ÜNLÜ SANATÇILARIN HAYAT HİKAYELERİ BİLİNMEYEN YÖNLERİ RESİMLERİ VE ALBÜMLERİ. RADYO TV KANALLARI VE AYRICA ÜYELİKSİZ SESLİ KAMERALI SOHBET CHAT VE DAHA FAZLASI HEMEN DİNLE FARKI İLE BURADA...

Etiketler , , , ,Yorum yap:

Copyright © Online Mp3 Müzik Dinle. .
Blogger tarafından desteklenmektedir.