Müzik Şarkı Dinle. Son Çıkan Albümler. Ünlülerin Hayat Hikayeleri. Online Radyo Tv Kanalları.

Fatih Erkoç

Fatih Erkoç

Fatih Erkoç Resimleri


Online Dinleyebileceğiniz Fatih Erkoç Parçaları:
Fatih Erkoç - Ellerim Bomboş.
Fatih Erkoç - Geceler.
Fatih Erkoç - Oynatmaya Az Kaldı.
Fatih Erkoç - Anı.
Fatih Erkoç - Bahçelerde Mormeni.
Fatih Erkoç - Böylesi Aşk Gücüme Gidiyor.
Fatih Erkoç - Bırakma.
Fatih Erkoç - Can Evim..
Fatih Erkoç - Elveda Tatlım.
Fatih Erkoç - Emmoğlu.
Fatih Erkoç - Esmerim Biçim Biçim.
Fatih Erkoç - Gitme.
Fatih Erkoç - İspanyol Meyhanesi.
Fatih Erkoç - İstanbul Meyhaneleri.
Fatih Erkoç - Kerimoğlu Zeybeği.
Fatih Erkoç - Kör Kuyular.
Fatih Erkoç - Penceremden Gökyüzüne.
Fatih Erkoç - Pıtı Pıtı.
Fatih Erkoç - Seher Yeli.
Fatih Erkoç - Sen Benimsin.
Fatih Erkoç - Sen Yoksun Diye.
Fatih Erkoç - Senden Kalan Tek Anı Bu.
Fatih Erkoç - Sensiz Olamam.
Fatih Erkoç - Sensiz Ömür.
Fatih Erkoç - Vefasız.
Fatih Erkoç - Yanında Her Kimse.
Fatih Erkoç - Gitme.
Fatih Erkoç - Oy Benum Sevduceğum.
Cem Karaca ve Fatih Erkoç - Resimdeki Gözyaşları.
Fatih Erkoç Kimdir? ( Fatih Erkoç'un Hayatı ):
Doğum Tarihi:7 Nisan 1953.
Doğum Yeri: İstanbul.
Fatih Erkoç'un ilk defa enstrümanlarla tanışması babası değerli ud sanatçılarımızdan Hasan Erkoç'un üç yaşında kendisine bir keman hediye etmesiyle olur.
Fatih Erkoç, ilk öğrenimini tamamladıktan sonra müziğe olan ilgisi nedeniyle 1965 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı'na girer. Burada 7 yıl boyunca trombon, piyano ve kontrbas eğitimi alır ama mezun olmadan o dönemin en gözde orkestralarından İstanbul Gelişim Orkestrası ile çalışmaya başlar, 1971'de birlikte "Nihayet" adlı bir albüm çıkarırlar, kısa bir dönem trombon sanatçısı olarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nda çalışır. Ardından askerlik döneminde Ankara' da artık aramızda olmayan değerli caz davulcusu Erol Pekcan'nın orkestrası ile konserler verir, bir çok radyo ve televizyon programına konuk olur. Daha sonraki 11 yılını Norveç'de geçiren Erkoç, İskandinavya'daki çeşitli orkestralarda; trombon, flüt, gitar, bas gitar, keman, saksofon, trompet ve ud gibi enstrümanlarıyla yer almıştır.
1986 yılında Türkiye'ye döndükten sonra Kuşadası'nda, 1. Altın Güvercin Şarkı Yarışması'nda söz, müzik, düzenleme ve yorumu kendisine ait olan "Yol Verin A Dostlar" şarkısıyla birinci olur. 1987 yılında ise aynı ismi verdiği albümünü çıkaran müzisyen, 1989'da yine söz, müzik, düzenleme ve yorumu kendine ait olan "Sen ve Ben" adlı şarkısıyla bir kez daha birincilik ödülünü alır.
6 yıl tromboncu ve solist olarak trt Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ile bir çok caz konseri gerçekleştiren, radyo ve televizyon programlarına katılan müzisyen, ayrıca İtalya, Fransa, Finlandiya, Hollanda ve Amerika'da caz festivallerine de katılır. Tabii bu yoğun temposu içinde müzik yarışmalarını da ihmal etmez. Hem kendi, hem de başka bestecilerin eserleriyle bir çok kez Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finalleri'nde yarışır. Malezya'da 1989'da yapılan bir pop müziği şarkı yarışmasında yine sözü, müziği, düzenlemesi ve yorumu kendine ait olan; "Korku"; adlı şarkıyla Türkiye'yi temsil eder.
Stüdyo çalışmalarına uzun bir süre ara veren Fatih Erkoç, 1999 yılı sonunda sonunda kendi adını taşıyan ve şarkılardan prodüksiyonuna kadar kendi imzasını taşıyan albümüyle geri döndü. Arada geçen uzun dönemde birçok önemli konserler gerçekleştiren ve Türk Tv'leri arasında nitelikli müzik performans programı anlamında belki de tek örneklerden biri sayılabilecek "Yankılar" programına imzasını atan Erkoç, uzun bir çalışma döneminin ardından 2005 tarihli yeni albümü "Beklenen" ile kendisini özleyen hayranlarıyla buluşuyor. Fatih Erkoç şu günlerde ayrıca geçmişte yarım bıraktığı eğitimini tamamlayarak yoğun günler geçiriyor ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olmaya hazırlanıyor.....

Mp3 Müzik Şarkı Türkü Dinle. Sevilen Sanatçıların Hayat Hikayeleri Bilinmeyen Yönleri görülmemiş Resimleri Albümleri ve Online Full Radyo Tv Kanalları ve Ayrıca Sesli Kameralı Sohbet Chat Odaları Hemen Dinle Farkı ile Sizlerle....

Etiketler , , , , , , ,Yorum yap:

Copyright © Online Mp3 Müzik Dinle. .
Blogger tarafından desteklenmektedir.