Müzik Şarkı Dinle. Son Çıkan Albümler. Ünlülerin Hayat Hikayeleri. Online Radyo Tv Kanalları.

Özlem Özdil Türküleri Dinle

Özlem Özdil


Online Dinleyebileceğiniz Özlem Özdil Türküleri:
Özlem Özdil - Ak Göğsünde.
Özlem Özdil - Anadolu.
Özlem Özdil - Ben mi İstedim.
Özlem Özdil - Böylemiydi Senin İle Ahdımız.
Özlem Özdil - Denize Dalmayınca.
Özlem Özdil - Deyişler.
Özlem Özdil - Dinle Sözum Al Nasihat.
Özlem Özdil - Dinleyin Turnalar.
Özlem Özdil - Divane Aşık Gibi.
Özlem Özdil - Efsaneyim.
Özlem Özdil - Gelmedin Nazlı Nazlı.
Özlem Özdil - Gideyim Gideyim Tozlu Yollara.
Özlem Özdil - Giyin Alları Yarim.
Özlem Özdil - Gönlüm Daglarda.
Özlem Özdil - Gözlerin Eladır Yar.
Özlem Özdil - Gül Düşer Gülün Üstüne.
Özlem Özdil - Güleycan.
Özlem Özdil - Heleyar.
Özlem Özdil - Hey Canlar.
Özlem Özdil - İnsan Okudum.
Özlem Özdil - Kainatın Aynasıyım.
Özlem Özdil - Kara Günler Gelir Geçer.
Özlem Özdil - Küskün Yollar.
Özlem Özdil - Medet Ya Ali.
Özlem Özdil - Menevşe Koymuşlar Gülün Adını.
Özlem Özdil - Metris.
Özlem Özdil - Munzur.
Özlem Özdil - Seher Yeli Nazlı Yare.
Özlem Özdil - Sürgün.
Özlem Özdil - Sıra Dağlar Korkutmasın Gözünü.
Özlem Özdil - Uzakların Türküsü.
Özlem Özdil - Yollarına Kar'mı Yağdı.
Özlem Özdil - Yürü Be Haydar.
Özlem Özdil - Zalim.
Özlem Özdil - Zamansız Yağmur.
Özlem Özdil - Çeke Çeke.
Özlem Özdil - Tutuldu Yollarımız.
Özlem Özdil - Yardan Ayrılmaz.
Özlem Özdil - Zordayım.
Özlem Özdil - Yaralar Beni.
Özlem Özdil ve Çetin Akdeniz - Yine Karlar Yağdı.
Özlem Özdil ve Güler Duman - Ah Edip Çırpınan.
Özlem Özdil ve Güler Duman - Bir Olursak.
Özlem Özdil Kimdir (Özlem Özdil'in Hayatı):
Doğum Tarihi: 1979.
Doğum Yeri: Almanya Hannover.
Özlem Özdil İlk bağlama ve repertuar derslerini babası Dursun Özdil'den aldı.
Geçmişten aldığı geleneğin bugünün değerleri ve gerçeği ile yoğurarak daha büyük ve köklü bir geçmişi gelecek nesillere aktarmak... Özlem Özdil tarihler arası bu köprü görevinin büyük bir sorumluluk ve disiplin gerektirdiğinin farkındadır. Bu sorumluluk bu kültürün sözel temsilcileri olan her sanatçının temel görevleri arasındadır. Bu bakış açısı sanatçının her an kendini yenileme zorundalığını da beraberinde getirir. Özdil iyi bir müzik eğitimi almak için Türkiye'ye geldiği zamandan bu yana genç yaşına rağmen kendini bu anlamda yenilemeyi başarmıştır. Bu farkındalığın yaratılmasında şüphesiz yıllardır Özdil üzerinde değerli emekleri olan Yapımcı - Prodüktörü ve aynı zamanda eğitimcisi Sayın Sinan Çelik'in büyük katkıları olmuştur. Onun son derece değerli bir sanat adamı olması, sanata bakış açısı, sorumluluk ve disiplin bilinci Özdil'i yönlendirmiştir. Aynı zamanda Özdil'in halk müziğinin ustaları olarak tanımladığımız duayenleri,Musa Eroğlu,Güler Duman,Çetin Akdeniz ve Güray Hafiftaş ile zaman zaman yaptığı ortak çalışmalar da ilerlemesinde etkili olmuştur.
Anadolu'da aşıklar türkülerin ve deyişlerin o güçlü yorumcuları, en azından litaratüre geçen isimler erkeklerin sayısal yoğunluğu bilinmektedir. Fakat bu gerçeğin hemen yanı başında Anadoluda binlerce kadın çocuklarına ninni okurken, ölülerine ağıt yakarken, düğünlerinde zılgıt sesi ile, yada gurbet yolcusu beklerken.... ve daha nice sebeplerle, hatta bazen sebepsiz, ilahi bir aşkla Anadolu erkeğinin hemen yanıbaşında türküler okuyor. Özlem Özdil'in o genç kadın sesinde bu binlerce duygunun ve sesin en duru halini kolaylıkla bulup peşinden sürüklenebilirsiniz.
Diğer önemli başlık, onun çok küçük yaşlarda bir enstrumanla başlayan yolculuğudur. Onu ilk olarak bu yolculuğa çıkaran babası Dursun Özdil olmuştur. Almanya'da gittiği bir konserde genç ozan Hasret Gültekin ile tanışma fırsatı bulan Özdil, Gültekin'in şelpe tekniğinden etkilenerek çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırmıştır. Bugün Özdil şelpe tekniğinde oldukça önemli yol kat etmiş durumda,ama o buna rağmen bağlama icrasında ustalığının yöre tavırlarında yoğunlaştığını söylüyor. Ustaları onun için o bir genç usta olma yolunda diyorlar, öyle olmalı çünkü o istanbu'un önemli sanat merkezlerinde ve Avrupa'nın çeşitli kentlerinde yıllardır resitaller vermektedir. Şu an Özdil Sinan Çelik denetimde Çetin Akdeniz ve Güray Hafiftaş ile bağlama çalışmalarına devam etmektedir.
Dinlediği ustalardan, arşiv kayıtlarından her defasında yeni bir şey keşfetmeye çalışmak onların her tınısında onları yeniden e derin şekilde anlamaya gayret etmek, 'Bağlama icrasında yürüdüğüm yol hiç bitmedi, bitmeyecek...' der gibi her gün saatlerce bağlamaya yoğunlaşmak bu yolculukta ne kadar ciddi ve samimi olduğunun göstergesidir...
Onu izleyenlerin söylediği ortak bir cümledir şu; 'Bir Anadolu kadının eline bağlama ancak bu kadar yakışabilir....


Mp3 Müzik Şarkı Türkü Dinle. Sevilen Sanatçıların Hayat Hikayeleri Bilinmeyen Yönleri görülmemiş Resimleri Albümleri ve Online Full Radyo Tv Kanalları ve Ayrıca Sesli Kameralı Sohbet Chat Odaları Hemen Dinle Farkı ile Sizlerle....

Etiketler , , , ,Yorum yap:

Copyright © Online Mp3 Müzik Dinle. .
Blogger tarafından desteklenmektedir.